Otopark Gölgelendirme Sistemleri

Antalya Otopark Gölgelendirme Sistemleri

Açık hava otoparklarında kış aylarında ve yaz aylarında güneş araçlarınız için ciddi bir sıkıntı oluşturmaktadır. Bunu çözümü ise otopark gölgelendirme sistemleridir.. Açık otoparkta olan aracı kapısı açıldığında insanın yüzüne rahatsız edici bir sıcaklık çarpmaktadır. Bu sıcaklık ile aracın torpido ve direksiyon gibi yerlerine dokunulmaz hale gelmektedir. Bu durumların en kolay ve pratik çözü mü ise gölgelik sistemi yaptırmaktır.

Otopark Gölgelendirme 

Özellikle yaz aylarında oluşan yüksek sıcaklıklar nedeni ile araçların içleri normal zamanlardan daha fazla ısınmaktadır. Araç sahibi araca bindiğinde, yüzüne karşı gelen fazla sıcaktan ve direksiyonun fazla ısınmasından rahatsızlık duymaktadır. Bu sorunu gidermek için genellikle açık otoparklarda ve iş yeri ile bina önlerinde otoparkın üzerine giderilecek özel bir tente yeterli olur ki buna da otopark gölgelendirme adı verilir. Bu işlem için ebatlara uygun ölçüler alınır. İskelet kurulma ihtiyacı olup olmadığı belirlenir.
 
İstenilen renk ve ebatta yapılabilir. Akrilik kumaştan yapılan tenteler ısıyı ve yağmur suyunu geçirmez, solma yapmaz. Sadece güneşli havalarda değil kış ve sonbahar aylarında yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarında da aracı korur. Konutlara ait özel otoparklarda ve kurum otoparkları, alışveriş merkezlerinin açık otoparkları, hastane açık otoparkları, galeriler, fuar alanları bahçeler, bar, kafeterya ve restoran gibi çok geniş alanlarda, istenilen renk ve ebatlarda, istenilen uzunluk ve genişlikte kullanım alanına sahiptir. Çelik veya metal iskeletlere monte edilen otopark gölgelendirme sistemleri sağlam yapısı ile uzun yıllar uygulandığı mekanlarda kullanılabilir. 
Whatsapp Ara