Uçak Bakım Hangarı

Uçak hangarı, uçakların tamir edildiği veya uçağa ait malzemelerin bulunduğu depodur. Uçak hangarımızda, uçak yakıtları, hidrolik akışkanlar, gres yağları, uçak boyaları bulunmaktadır. Bütün bu malzemelerin güvenli bir şekilde muhafaza edildiği hangarımız yangın çıkma olasılığına karşı da tedbirlidir. Devasal uçakların sığabileceği hangarlar firmamız tarafından 3D görselleştirme ve TSE şarlarına uygun statik projenlendirme yapılarak imalatı yapılmakatadır.

Uçak Bakım Hangarı
Uçak hangarları, neredeyse tüm havalimanlarında bulunur. Bu hangarlarda, uçakların bakımları yapılır ve varsa arızaları giderilir. Hangarlar genellikle çelik profillerden oluşturulur. Çatılı sistem kullanılarak, uçaklara adeta park yeri kolaylığı sağlar. Bakım ve tamir sırasında hava şartlarından etkilenmemek ve kısa sürede olumlu sonuçlar almak için hangarlar yapılmaktadır. Hangarların içinde birçok sistem bulunuyor. Uçakları hangar içine götürerek, çalışanlar tarafından daha kolay bir şekilde işlemleri gerçekleştiriliyor. Hangarların zemini çok sağlam olmalıdır.

 
Üzerine gelebilecek uçak yükleri hesaplanarak, bir mühendislik işi yapılması gerekir. İyi bir zemin yapıldıktan sonra, kolon imalatları başlatılır. Kolon imalatları tamamlandıktan sonra, çatı işleri ve kapama işleri yapılır. Çatı sayesinde hangar içine kış aylarında su girmesi engellenmiş olur. Aynı zamanda sıcak yaz aylarında çalışanlar için kolaylık sağlaması adına, güneş ışığı geçirmeyen malzemelerdir. Uçak hangarı, bu şekilde çalışanlara verimli bir çalışma imkânı sunmaktadır. Sadece havalimanlarında değil, özel üst bölgelerinde de bulunur. Sağladığı iş verimliliği ile önem çıkmaktadır. Bu imkanlar sayesinde hem zamandan hem de ekonomik anlamda bir kazanç sağlanmaktadır.
Whatsapp Ara